Pomogła zatrzymać amatora drogich alkoholi

03.06.2021

Pomogła zatrzymać amatora drogich alkoholi

Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu mł. insp. Dariusz Kiedrzyn podziękował pani Annie, która pomogła zatrzymać sprawcę zuchwałej kradzieży. Łupem złodzieja padł alkohol warty ponad 750 złotych.

Pani Anna była świadkiem zuchwałej kradzieży, do której doszło w Herbach. W jednym z miejscowych sklepów młody mężczyzna ukradł alkohol warty ponad 750 złotych, po czym uciekł. Widząc całe zdarzenie, pani Anna błyskawicznie powiadomiła oficera dyżurnego lublinieckiej jednostki policji, a następnie na bieżąco przekazywała informacje, które pozwoliły szybko zatrzymać sprawcę. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie sprawca został doprowadzony do lublinieckiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Młodemu mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.

Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu osobiście podziękował pani Annie za wzorową postawę obywatelską i wręczył list gratulacyjny oraz gadżety promujące kampanię „Nie reagujesz – akceptujesz”. Szef lublinieckich policjantów podkreślił, że takie zachowanie jest godne uznania i świadczy o wsparciu, jakie niesie policji społeczeństwo w codziennej służbie. Młodszy inspektor Dariusz Kiedrzyn podkreślił, że taka postawa może być wzorem do naśladowania dla wszystkich osób, które są świadkami łamania prawa.

  • kg
Najnowsze artykuły