Ponad 300 miejsc pracy

11.01.2018

Ponad 300 miejsc pracy

Firma ZF TRW rozszerza swoją działalność produkcyjną i inżynieryjną w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W Częstochowie powstanie jeszcze więcej zaawansowanych elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Zatrudnienie ma znaleźć ponad 300 osób!

To już trzeci zakład firmy ZF TRW na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie. Pierwsze dwa produkują pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne. Trzeci powstanie – na działce o pow. 6,9148 ha przy ul. Ekonomicznej – do końca 2019 roku. Tym razem będzie to zakład elektroniki wspierający zaawansowane systemy bezpieczeństwa. W nowej hali produkcyjnej o powierzchni 10 000 mkw. produkowane będą m.in. kamery nowej generacji do systemów wspomagających kierowcę oraz podnoszących bezpieczeństwo pasażerów. Inwestycja warta 21 mln euro ma dostarczyć na rynek ponad 300 miejsc pracy (oczywiście po osiągnięciu pełnej wydajności produkcyjnej).

Koncern ZF dąży do osiągnięcia w nadchodzących latach tzw. Wizji Zero – mobilnej przyszłości pozbawionej wypadków i szkodliwej emisji. Drogą do osiągnięcia tego celu jest właśnie rozwijanie i produkcja elektroniki wspierającej zaawansowane systemy bezpieczeństwa. –  Nowe centrum inżynieryjne i zakład produkcyjny będą reprezentować najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie produkcji i inżynierii elektronicznych systemów bezpieczeństwa – uważa Christophe Marnat, p.o. Wiceprezesa Globalnego Oddziału Linii Produkcyjnej Elektroniki Systemów Aktywnego i Pasywnego Bezpieczeństwa. – Placówki te będą wspierać rozwój naszej firmy w zakresie zaawansowanego bezpieczeństwa i zautomatyzowanego prowadzenia pojazdów. Nowy zakład produkcyjny będzie czerpał z naszych dotychczasowych doświadczeń w Polsce przy produkcji pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych oraz działalności istniejącego centrum elektronicznego w Częstochowie. Nada to kształt naszej przyszłej działalności produkcyjnej i inżynieryjnej tak, aby sprostać wymaganiom naszych globalnych klientów – podkreśla.

Inwestycja jest istotna nie tylko z perspektywy samego miasta, ale podnosi atrakcyjność całego subregionu północnego województwa śląskiego. – To już kolejna w ostatnich miesiącach, po Guardianie strategiczna inwestycja na terenie częstochowskich lokalizacji Specjalnych Stref Ekonomicznych, świadcząca o dużym zaufaniu inwestorów do częstochowskiego samorządu i panującym w mieście, dobrym klimacie dla biznesu – zaznacza biuro prasowe magistratu.

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły