27.02.2018

Ponad 4 tysiące funkcjonariuszy zasili szeregi policji

Z ponad 23 tys. kandydatów do służby w policji w ubiegłym roku przyjęto 4151 nowych policjantów. Funkcjonariuszem został więc zaledwie co piąty chętny do służby. Podobnie ma być w tym roku – docelowo ma zostać zatrudnionych ponad 4 tys. nowych policjantów.

Aby zostać policjantem trzeba przejść wieloetapową procedurę naboru. Obejmuje ona m.in. test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz ustalenie stanu zdrowia i stopnia zdolności do służby kandydata.

W Szkole Policji w Katowicach, która jest najmłodszą tego typu jednostką w kraju, w ubiegłym roku przeszkolono łącznie 4 273 słuchaczy na różnego rodzaju szkoleniach i kursach – w tym 582 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Obecnie w szkole kształci się 633 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oraz 68 słuchaczy kursów specjalistycznych. Są wśród nich osoby m.in. z województw: śląskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Warto podkreślić, że w tym roku – od 1 maja – podwyżkę otrzymają najmniej zarabiający i nowo przyjęci funkcjonariusze służb podległych MSWiA. Na ten cel zostanie przeznaczona kwota w wysokości 150 mln złotych.

Policja zamierza inwestować nie tylko w kapitał ludzki. W ciągu najbliższych lat otrzyma ona od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji niemal 6 mld zł – w tym 3 mld 199 mln zł na inwestycje i zakup sprzętu. Przez ten czas formacja kupi prawie 4,5 tys. samochodów. Tylko w 2018 r. flota policyjnych aut powiększy się o 1100 nowych radiowozów.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły