Ponad 70 kilogramów nielegalnego tytoniu

15.04.2019

Ponad 70 kilogramów nielegalnego tytoniu

Do trzech lat więzienia grozi 33-latkowi, który przewoził wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzowych. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa wynosi prawie 58 tys. zł.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na al. Wojska Polskiego w Częstochowie zatrzymali kierującego audi. Podczas kontroli pojazdu mundurowi ujawnili w bagażniku 5 białych worków. W środku znaleźli nielegalny tytoń bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany. 33-latek z Częstochowy usłyszał zarzut przewożenia wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych. Za tzw. paserstwo akcyzowe grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły