Popraw jędrność skóry twarzy!

14.09.2018

Popraw jędrność skóry twarzy!

Z upływem lat skóra traci jędrność i elastyczność. Staje się wiotka i cienka. Jest to efekt naturalnego procesu starzenia. Problem zmarszczek i niedoskonałości jest szczególnie widoczny na twarzy, która z wiekiem nabiera smutnego i zmęczonego wyrazu. Skutecznym, a zarazem bezpiecznym rozwiązaniem może być lifting wolumetryczny!

Na czym polega zabieg wolumetrii twarzy, oraz dla kogo jest zalecany?

Lifting wolumetryczny jest to nieinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Polega na wstrzyknięciu w skórę twarzy preparatu na bazie trójwymiarowej macierzy kwasu hialuronowego, charakteryzującego się dużą gęstością, plastycznością oraz lepkością. Ciekawą propozycją są też preparaty zawierające kwas polimlekowy, a także hydroksyapatyt wapnia, które mają na celu stymulację produkcji własnego kolagenu przez organizm. W przypadku osób posiadających odpowiednio dużą ilość tkanki tłuszczowej, do wypełnienia można użyć także własnych komórek.

Zabieg wolumetrii twarzy umożliwia przywrócenie jej właściwego kształtu, a także odpowiednich proporcji. Modeluje twarz, umożliwia uzyskanie odpowiedniej objętości w okolicach skroni i policzków. Kwas hialuronowy stosowany podczas zabiegu nawilża skórę, pomaga spłycić zmarszczki oraz bruzdy. Zabieg wolumetryczny z powodzeniem może być stosowany u osób pragnących wymodelować rysy twarzy, powiększyć usta, a nawet skorygować kształt nosa, czy objętość okolic policzkowych.

Lifting wolumetryczny można wykonać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Polecany jest szczególnie osobom, u których wraz z wiekiem pojawiła się zwiotczała skóra, zapadnięta skóra pod oczami, a także u pacjentów mających nieproporcjonalne rysy twarzy, lipoatrofię jarzmową i zapadnięte kości policzkowe.

Jak przebiega zabieg liftingu wolumetrycznego?

Zabieg ten polega na wprowadzeniu za pomocą igły lub kaniuli preparat zawierający wysoko usieciowany, gęsty kwas hialuronowy. Wstrzykuje się go do tkanki podskórnej lub pod mięśnie. Można go także podać poprzez niewielkie nacięcie w obrębie owłosionej skóry głowy. Iniekcje w problematycznych obszarach, takich jak żuchwa czy podbródek sięgają kości. Najczęściej przy pomocy wypełniacza uzupełnia się zapadnięte policzki, okolice skroniowe, żuchwę oraz podbródek.

Podczas liftingu wolumetrycznego można zastosować znieczulenie miejscowe, jednak nie jest to zwykle konieczne. Wiele preparatów dostępnych na rynku zawiera w swoim składzie lidokainę, która ma działanie znieczulające i poprawia komfort zabiegu. W trakcie wykonywanego liftingu pacjent może odczuwać jedynie niewielki dyskomfort i uczucie rozpierania, natomiast natychmiastowy efekt odmłodzenia z pewnością przysłoni niezbyt dokuczliwe odczucia. Jest to prosty, nieinwazyjny zabieg, który często z powodzeniem zastępuje lifting operacyjny.

Jak przygotować się do liftingu wolumetrycznego?

Przed zabiegiem należy unikać spożywania alkoholu ze względu na to, że rozszerza on naczynia krwionośne. Również z tego powodu nie należy przyjmować aspiryny oraz innych leków na basie kwasu acetylosalicylowego. U kobiet lifting wolumetryczny nie powinien być wykonywany podczas menstruacji, przez wzgląd na zwiększone dolegliwości bólowe. Po przeprowadzonym zabiegu przez okres 2-3 tygodni należy unikać kąpieli słonecznych, solarium, a także sauny.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania liftingu wolumetrycznego?

Jak każdy zabieg, nawet ten nieinwazyjny, lifting wolumetryczny nie jest wskazany dla każdego. Nie powinien być wykonywany w okresie ciąży i laktacji, u pacjentów cierpiących na choroby autoimmunologiczne, nowotwory oraz bielactwo. Przeciwwskazaniem jest także zapalenie skóry oraz opryszczka. Z zabiegu powinny także zrezygnować osoby, które mają predyspozycje do przerostu blizn.

Liftingu wolumetrycznego nie należy się jednak bać. Lekarz specjalista na wizycie konsultacyjnej przeprowadzi kwalifikację do zabiegu, a także odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości. Jest to metoda nieinwazyjna, skierowana do większości osób, które chcą poprawić wygląd i zachować młodość na dłużej.

 

MEDYCYNA ESTETYCZNA I CHIRURGIA PLASTYCZNA

Centrum Medyczne AlfaEstetica

ul. Kilińskiego 166, 42-200 Częstochowa

tel. 34 314 71 07 ; 781 754 455

https://alfaestetica.med.pl/oferta/chirurgia-plastyczna/

www.facebook.com/alfamedica.czestochowa/

  • Zespół Medyczny Alfamedica
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły