Poprawią odwodnienie ulicy Ogrodowej

04.12.2018

Poprawią odwodnienie ulicy Ogrodowej

Droga wojewódzka nr 786 na odcinku od mostu do skrzyżowania z drogą gminną w Mstowie zostanie przebudowana. Powód? Chęć poprawy odwodnienia.

Celem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 786 jest poprawa odwodnienia w rejonie skrzyżowania z ul. Ogrodową w Mstowie (na wysokości Skały Miłości). To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców tej części Mstowa – ze względu na specyficzne ukształtowanie i odwodnienie terenu, szczególnie w okresach wysokich stanów wód rzeki Warty.

– To kolejna bardzo miła informacja z Zarządu Dróg Wojewódzkich z Katowic. O poprawę odwodnienia ul. Ogrodowej zabiegałem od początku swojej pierwszej kadencji – zaznacza wójt Tomasz Gęsiarz. – Najpierw, dzięki zrozumieniu ważności tematu w ZDW w Katowicach, powstało kilka koncepcji tego odwodnienia, a w tym roku (na podstawie jednej wybranej koncepcji) opracowano dokumentację projektową. Ostatnim krokiem będzie wykonanie inwestycji – cieszył się Wójt Tomasz Gęsiarz. Prace powinny rozpocząć się wiosną przyszłego roku.

Poprawę odwodnienia korpusu drogowego umożliwi projektowana reprofilacja istniejącego bezodpływowego rowu przydrożnego i budowa przepustu (pod drogą DW 786), wraz z rowem odprowadzającym wody opadowe do koryta rzeki Warty – a także przebudowa istniejących wpustów deszczowych.

W ramach zadania przewiduje się m.in.:

– wymianę konstrukcji nawierzchni istniejącej jezdni przebudowywanej drogi,

– odtworzenie istniejącego prawostronnego chodnika,

– przebudowę istniejącego lewostronnego pobocza,

– przebudowę istniejącego rowu przydrożnego,

– budowę przepustu drogowego pod korpusem drogi DW786 i rowu łączącego wylot przepustu z korytem rzeki „Warty”.

Inwestycja pochłonie 1.684.447,79 zł brutto. Prace powinny zakończyć się do końca października przyszłego roku.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Mstów
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły