Popularny lek na zakażenia dróg moczowych znika z półek

23.11.2018

Popularny lek na zakażenia dróg moczowych znika z półek

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z aptecznych półek oraz hurtowni Uro-Vaxom – popularny lek stosowany w leczeniu zakażeń dróg moczowych. Powód? W jednej serii znalazła się nieodpowiednia ilość białka.
Chodzi o lek Uro-Vaxom (Vaccinum Escherichiae coli extractum) 6 mg liofilizowanego lizatu Escherichiae coli, kaspułki twarde, opakowanie 30 kapsułek. Wycofana została seria nr 1400245 z datą ważności: 08.2019. Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności. Producent leku (OM PHARMA S.A. z siedzibą w Lizbonie, Portugalia) zgłosił GIF wadę jakościową tego lekarstwa. Stwierdzono w nim niezgodną ze specyfikacją zawartość białka.
  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły