Pościg za pijanym kierowcą

25.09.2018

Pościg za pijanym kierowcą

Strażnik miejski z Częstochowy wspólnie w policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji ujął po pościgu mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. We krwi miał ponad 2,4 promila.

Do zdarzenia doszło w piątek, gdy dwóch częstochowskich strażników zostało oddelegowanych do współpracy z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w ramach działań “Bezpieczny Pieszy”.

-Podczas wspólnego mieszanego patrolu funkcjonariusze otrzymali informację, że w rejonie ul. Bardowskiego może znajdować się kierowca, który prowadzi auto pod wpływem alkoholu. Policjant ze strażnikiem miejskim od razu pojechali we wskazane miejsce. W pewnym momencie zauważyli zgłoszony samochód. Kierowca na widok radiowozu wysiadł z auta i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został dogoniony przez strażnika miejskiego. Policjant i strażnik miejski zatrzymali mężczyznę, który wydmuchał ponad 2,4 promila alkoholu – podaje Straż Miejska w Częstochowie.

źródło: Straż Miejska w Częstochowie

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły