03.05.2018

Posłowie mniej zarobią?

Sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych opowiedziała się za projektem obniżającym uposażenie parlamentarzystom. Wynagrodzenie posłów i senatorów ma być mniejsze o 20 procent.

Obecnie posłowie miesięcznie otrzymują blisko 10 tysięcy złotych brutto (6 958,82 netto). To właśnie ta kwota ma zostać zmniejszona o 20 procent – zamiast 9892,30 ma wynosić 7913,84 brutto (5580,25 netto). Na tym jednak oczywiście nie koniec. Na konto posłów wędrują również diety, czyli pieniądze, które można wydać na dowolny cel związany z pełnieniem swojej funkcji. W sumie jest to blisko 2,5 tysiąca złotych. Poza tym do pensji posłów dolicza się również dodatki funkcyjne. Za stanowisko przewodniczącego komisji poseł dostaje dodatkowe 20 proc. wynagrodzenia, co po obniżeniu stałej pensji daje 1582 zł brutto .Mają też zostać “wprowadzone nowe limity obniżające” wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły