Posłużył się podrobionymi dokumentem?

20.11.2018

Posłużył się podrobionymi dokumentem?

Policjanci z Posterunku w Policji w Koszęcinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego land roverem. Okazany przez 44-latka ukraiński dokument, wzbudził wątpliwości mundurowych. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem.
W nocy z piątku na sobotę policjanci z posterunku w Koszęcinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego land roverem. 44-letniego kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu. Przeprowadzony test wykazał, że mężczyzna jest trzeźwy. Poproszony o okazanie prawa jazdy, wręczył policjantom dokument twierdząc, że jest to międzynarodowe prawo jazdy wydane na terytorium Ukrainy. Nietypowy format i brak widocznych jakichkolwiek zabezpieczeń stosowanych przez emitenta dokumentu, wzbudził podejrzenia mundurowych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że kontrolowanemu kierowcy kilka lat wcześniej cofnięto uprawnienia do kierowania. W związku z powyższym policjanci zabezpieczyli dokument. Specjaliści sprawdzą teraz czy 44-latek posłużył się autentycznym czy podrobionym prawem jazdy.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły