Postacie literackie tym razem pod dachem

15.05.2019

Postacie literackie tym razem pod dachem

Pogoda popsuła plany organizatorom i tegoroczny Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich oraz Tydzień Bibliotek musiał obyć się bez tradycyjnego przemarszu przez centrum miasta. Zamiast tego młode czytelniczki i czytelnicy spotkali się w Bibliotece Publicznej im. W. Biegańskiego.

W wydarzeniu, które odbyło się 14 maja w sali odczytowej, udział wzięły uczennice i uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 2, 9, 12, 14, 17, 19, ZSP 3 (SP20), 35, 36, ZSP 1 (40), 53, 54, a także dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Poczesnej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kalei i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie.

Przedstawiciele klasy 6A SP nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi przypomnieli ideę Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Tygodnia Bibliotek, a potem przyszedł czas na prezentacje ulubionych, książkowych bohaterów i bohaterek w międzyszkolnym konkursie „Najpiękniejsza postać literacka” – jury przyznało w nim pierwsze miejsca 15 uczestnikom. Z kolei w zabawie pod hasłem ,,Najciekawszy transparent promujący czytelnictwo” nagrodzono 3 szkoły: 1 miejsce – SP nr 9, 2 miejsce – ZSP w Przyrowie, 3 miejsce – SP nr 36.

Imprezę poprowadziły: Anna Hiller z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” – koordynatorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” – oraz Renata Sowada z SP nr 53 i Sekcji Bibliotekarskiej częstochowskiego ZNP. Całe wydarzenie przygotowały wspólnie: Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM”, Sekcja Bibliotekarska ZNP w Częstochowie, Biblioteka Publiczna im. W. Biegańskiego oraz Urząd Miasta.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły