Potrącił 83-latka przechodzącego przez jezdnię

17.12.2021

Potrącił 83-latka przechodzącego przez jezdnię

83-letni pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala po wypadku, do którego doszło na ul. Staszica w Kłobucku. Starszy pan został potrącony przez 23-letniego kierowcę busa, kiedy przechodził przez jezdnię.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 16 grudnia, kilka minut po godzinie 16.00. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z kłobuckiej drogówki wynika, że jadący w kierunku centru miasta, 23-letni kierowca busa, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, potrącił przechodzącego przez jezdnię 83-letniego mieszkańca Kłobucka. – Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania z ul. Mickiewicza, a potrącony mężczyzna przechodził przez jezdnie z lewej strony jadącego pojazdu. Kierujący busem był trzeźwy, jednak dodatkowo od 23-latka pobrano krew w celu przeprowadzenia badań na zawartość środków psychoaktywnych – mówi aspirant Kamil Raczyński, oficer prasowy kłobuckich policjantów.

Na miejscu zabezpieczono również samochód biorący udział w wypadku, w celu przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Ponadto wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

  • kg
Najnowsze artykuły