Potrącił rowerzystę i uciekł…

28.05.2019

Potrącił rowerzystę i uciekł…

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 33-latek, który w Kochcicach potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany przez przypadkowego świadka całego zajścia. Jak się okazało, 33-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych…

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 maja. Dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał informację o potrąceniu rowerzysty na ulicy Zamkowej w Kochcicach. Sprawca, który jechał fordem nie zatrzymał się by udzielić pomocy poszkodowanemu, lecz odjechał w kierunku Glinicy. W pościg za pojazdem udał się mężczyzna, który widział całe zdarzenie. W Glinicy udało mu się dogonić 33-latka. Świadek próbował skłonić go do zatrzymania się. Dopiero na ulicy Brzezinkowskiej kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Wtedy goniący uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce policyjny patrol. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Amator jazdy na podwójnym gazie za swoje czyny odpowie przed sądem.

Słowa uznania należą się mężczyźnie, który wykazał się obywatelską postawą – najpierw dogonił a następnie uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły