Potrącił rowerzystkę. Jej życia nie udało się uratować

18.06.2019

Potrącił rowerzystkę. Jej życia nie udało się uratować

Tragiczny wypadek w powiecie lublinieckim. 70-letni kierowca ciężarówki najechał na prawidłowo jadącą 67-letnią rowerzystkę. Na skutek odniesionych obrażeń, kobieta zmarła na miejscu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (17.06.), kilkanaście minut po godzinie 19.00 na drodze wojewódzkiej nr 906 pomiędzy miejscowościami Strzebiń a Bukowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Strzebinia, 70-letni kierowca volvo nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na prawidłowo jadącą prawą stroną rowerzystkę. W wyniku zdarzenia mieszkanka powiatu lublinieckiego poniosła śmierć na miejscu. – Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z lublinieckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Zabezpieczono również zestaw pojazdów biorący udział w wypadku, w celu przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku będą przedmiotem śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP Lubliniec pod nadzorem prokuratura – mówi mł. asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy lublinieckich policjantów. Dodatkowo miejsce wypadku zbada specjalny zespół, w skład którego wchodzą policjanci oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły