Poważny wypadek za Opatowem. Droga całkowicie zablokowana

02.04.2019

Poważny wypadek za Opatowem. Droga całkowicie zablokowana

Kierowca dostawczego busa z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala po wypadku, do którego doszło w Iwanowicach Małych. Droga krajowa nr 43 jest całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło we wtorkowy poranek (2.04.) na drodze krajowej nr 43 w Iwanowicach Małych, tuż za Opatowem. – Informację o zdarzeniu wpłynęła do oficera dyżurnego około godziny 7.05 – mówi mł. asp. Kamil Raczyński, oficer prasowy kłobuckich policjantów. Kierowca dostawczego busa – z niewyjaśnionych, jak na razie przyczyn – uderzył w bok jadącego w przeciwnym kierunku samochodu ciężarowego. Siła uderzenia była ogromna. Z busa niewiele zostało. – Wszystko wskazuje na to, że w busie wybuchła opona i dlatego kierowca utracił panowanie nad pojazdem – relacjonują świadkowie. Dokładnym wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia zajmują się kłobuccy policjanci z drogówki i technik kryminalistyki.

Busem w sumie jechały trzy osoby. Najpoważniej ranny został kierowca. Z relacji świadków wynika, że jego stan jest ciężki. Mężczyzna został przewieziony do częstochowskiego szpitala. Jadący z nim pasażerowie nie odnieśli obrażeń zagrażających życiu. Kierowca i pasażer samochodu ciężarowego nie wymagali natomiast hospitalizacji. Droga krajowa nr 43 jest całkowicie zablokowana. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły