Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

08.11.2018

Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

Jak co roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w Kłobucku odbył się Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych. Występy obserwowało kilkaset osób.

Tegoroczną, IV edycję przeglądu, zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kłobucku, wspólnie z Gminą Lipie i Powiatową Radą Kół Gospodyń Wiejskich z Kłobucka. Uczestnicy spotkali się w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu. W przeglądzie wzięło udział 20 zespołów z terenu powiatu kłobuckiego, w składzie których wystąpiły panie i panowie reprezentujący środowiska kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń emerytów i rencistów.

Frekwencja jak zwykle na tym festiwalu, dopisała – piosenki patriotyczne słuchało i obserwowało kilkaset osób.

Wszystkich uczestniczących w przeglądzie przywitali współgospodarze imprezy: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak, Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch oraz Przewodnicząca Rady Powiatowej Kół Gospodyń Wiejskich Janina Koślik Wśród gości i uczestników przeglądu byli m.in. Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia,  Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak, Radna Rady Powiatu Kłobuckiego Aneta Kiepura, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół powiatowych i gminnych, lokalni działacze strażaccy i społeczni oraz inni mieszkańcy naszego powiatu.
Na zakończenie wspólnego wieczoru, inspirującego artystycznie i patriotycznie, organizatorzy uhonorowali pamiątkowymi dyplomami, wszystkie zespoły uczestniczące w przeglądzie.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. Starostwo Powiatowe w Kłobucku
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły