Powrót Zachary do Rakowa

30.11.2017

Powrót Zachary do Rakowa

Częstochowianin i były wychowanek Rakowa Mateusz Zachara znów będzie reprezentował barwy klubu z Limanowskiego.

– Powrót “Zakiego” to na pewno hit transferowy w Nice 1 Lidze. Bardzo się cieszymy, że pozyskaliśmy, nie tylko wychowanka Rakowa, ale przede wszystkim świetnego piłkarza, który wniesie do zespołu dużo jakości – mówi prezes Rakowa Janusz Żyła.

27-letni napastnik ostatni raz w Rakowie zagrał w rundzie jesiennej sezonu 2010/11. Potem przeszedł do Górnika Zabrze, a po półrocznym pobycie w klubie z ekstraklasy został wypożyczony do pierwszoligowego GKS-u Katowice. Następnie wrócił do Zabrza, gdzie spędził jeszcze dwa i pół roku. W sezonie 2012/13  miał na swoim koncie 13 spotkań i jednego gola – w kolejnych rozgrywkach 31 meczów oraz 11 bramek. W rundzie jesiennej, która okazała się ostatnią w barwach Górnika Zabrze, zaliczył18 występów i strzelił 8 goli. W międzyczasie Zachara był też powołany do reprezentacji Polski. Zagrał w pojedynkach towarzyskich z Norwegią i Mołdawią.

Częstochowianin grał później w lidze chińskiej w zespole Henan Jianye, w barwach którego wystąpił w 24 meczach i zapisał na swoim koncie 4 bramki. Po pobycie w Azji wrócił do Polski, gdzie związał się z krakowską Wisłą. W koszulce z Białą Gwiazdą wystąpił w 27 spotkaniach i zdobył 4 gole. Zanim wrócił do Rakowa próbował jeszcze swoich sił w portugalskiej ekstraklasie w klubie  CD Tondela. 14 listopada rozwiązał za porozumieniem kontrakt z tym zespołem.

– Na pewno, kiedy pojawiła się oferta z Rakowa, to zacząłem ją rozważać i poważnie analizować. Wizja i plany, jakie przedstawił prezes Klubu, przekonały mnie do powrotu na Limanowskiego. Cały czas śledziłem wyniki drużyny. Jesienią spisywała się bardzo dobrze, co pokazuje tabela. Chłopaki grają poukładaną i fajną piłkę, co było dodatkowym atutem, który decydował o moim transferze – twierdzi Zachara.

  • KR

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły