Pożar na placu zabaw

28.08.2018

Pożar na placu zabaw

Częstochowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności spalenia zestawu do zabaw dla dzieci na placu przy ulicy Rakowskiej. Na nagraniu z monitoringu widać, że tuż przed wybuchem ognia bawiło się tam troje dzieci, w tym jedno z psem. Śledczy nie wykluczają celowego zaprószenia ognia…

Do zdarzenia doszło w czwartek (23 sierpnia) ok. 15.00 na placu zabaw przy ulicy Rakowskiej w Częstochowie. Z dotychczasowych ustaleń policjantów z wydziału kryminalnego komisariatu VI wynika, że spaleniu uległ zestaw zabawowy dla dzieci, w tym między innymi plastikowy domek, 2 zjeżdżalnie, schody i podest. Wartość strat została oszacowana na około 20 tys. zł.

Śledczy przeanalizowali zapis z monitoringu i nie wykluczają, że do pożaru mogło dojść wskutek celowego zaprószenia ognia lub nieostrożnego obchodzenia się z ogniem.

Na nagraniu z monitoringu widać, że tuż przed roznieceniem ognia na placu zabaw przebywało troje dzieci, w tym jedno z psem. Ustalenie ich tożsamości jest kluczowe dla sprawy.

Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby posiadające informacje na temat tego zdarzenia z Komisariatem VI Policji w Częstochowie, ul. Łukasińskiego 26, tel. 34 369 1611 lub z najbliższą jednostką policji.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły