Prawie 5 ton elektrośmieci

28.09.2018

Prawie 5 ton elektrośmieci

„Nie zatruwaj, segreguj, przekaż w dobre ręce” – pod takim hasłem została przeprowadzona zbiórka, w efekcie której zebrano prawie 5 ton elektrośmieci. Akcja organizowana była przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS i Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne w ramach międzynarodowej kampanii “Sprzątanie Świata”.

W kampanii chodziło przede wszystkim o to, aby zbiorczo usunąć śmieci, które zalegają w miejscach, które nie są przeznaczone do ich składowania. Sami mieszkańcy wyszli z inicjatywą zbiórki i jak widać, udała się.

-Mobilny punkt odwiedził wszystkie dzielnice – można tam było oddać zużyty sprzęt, który następnie przetransportowano do Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sobuczynie. Zebrano ponad 4,74 ton elektroodpadów takich jak pralki, lodówki, żelazka czy telewizory – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Koniec akcji nie oznacza koniec zbiórki. Mobilny Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych wciąż funkcjonuje! Należy zgłosić potrzebę skorzystania z niego w dogodnym dla siebie terminie pod umerem 530 469 099 lub e-mailem na adres elektrosmieci@czpk.czest.pl

Zgłoszenia przyjmowane są w godz. 7.00-15.00.

źródło: Urząd Miasta

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły