02.06.2018

Prawo jazdy na razie bez zmian

4 czerwca miały wejść w życie przepisy dotyczące świeżo upieczonych kierowców. Okresu próbnego, jazd doszkalających i zielonego listka na razie jednak nie będzie. Ministerstwo Cyfryzacji wycofało się z pomysłu.

Świeżo upieczonych kierowców miała czekać prawdziwa rewolucja. Została ona jednak odłożona w czasie. W efekcie na razie nie będzie zapowiadanych ograniczeń prędkości, dwuletniego okresu próbnego, zielonego listka, ani szkoleń dotyczących bezpieczeństwa. Ministerstwo Cyfryzacji w obawie przed powtórką niedawnych problemów przy zmianie procedur badań technicznych, odłożyło wprowadzenie zmian do momentu, kiedy system CEPiK będzie gotowy. A kiedy to nastąpi? Tego na razie nie wiadomo. Resort jest już ostrożniejszy z kolejnymi deklaracjami, bo start nowych przepisów odkładany jest już w czasie po raz piąty! Za każdym razem powód jest ten sam – problemy z systemem CEPiK 2.0. Właściwie z konkretów wiemy jedynie tyle, że powyższe zmiany będą wprowadzane etapowo.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły