Prezydent honorowym członkiem OSP Dźbów

12.03.2019

Prezydent honorowym członkiem OSP Dźbów

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Częstochowa – Dźbów odwiedzili prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Wręczyli mu akt nadania tytułu honorowego członka OSP Dźbów.

Decyzję o nadaniu tytułu członkowie OSP Dźbów podjęli podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego. Zgodnie ze statutem jednostki tytuł ten nadawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla ochrony przeciwpożarowej.

OSP Dźbów skupia obecnie ok. 70 strażaków, z czego 24 to członkowie czynni mogący brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Od 1997 roku OSP włączona jest do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na swoim wyposażeniu, oprócz specjalistycznego sprzętu pożarniczego, posiada trzy wozy strażackie: Star 266 z 1984 roku, Mercedes-Benz ATEGO z 2014 roku i Volvo FL z 2018 roku. Strażacy z Dźbowa, oprócz podejmowania interwencji na terenie miasta i powiatu, zajmują się również szkoleniami dzieci skupionych w dwóch drużynach młodzieżowych (chłopięcej i dziewczęcej). Jednostka posiada też dętą orkiestrę pożarniczą.

  • oprac. Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły