Prezydent i radni po ślubowaniu

19.11.2018

Prezydent i radni po ślubowaniu

– Obejmując urząd prezydenta miasta uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta – mówił podczas ślubowania Krzysztof Matyjaszczyk, który już po raz trzeci będzie pełnił funkcję prezydenta naszego miasta. Na sali sesyjnej po raz pierwszy w nowym składzie spotkali się też częstochowscy radni.

Podczas pierwszej sesji nowej kadencji, prezydent oraz radni otrzymali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowania. Wybrano również przewodniczącego Rady Miasta oraz wiceprzewodniczących. Tym pierwszym został Zdzisław Wolski, który pełnił tę funkcję również w poprzednich dwóch kadencjach. Za Wolskim, który kandydował jako jedyny, oddano 17 głosów, 10 było przeciw, a jeden głos był nieważny. Z kolei funkcję wiceprzewodniczących będą pełnić Ewelina Balt (SLD), Jacek Krawczyk (PO) i Przemysław Wrona (PO). Komisje merytoryczne Rady Miasta mają być powołane na kolejnej sesji, zaplanowanej 29 listopada.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że dotychczasowe stanowiska zachowali zastępcy prezydenta – Jarosław Marszałek, Andrzej Szewiński oraz Ryszard Stefaniak.

Skład Rady Miasta Częstochowy VIII kadencji w porządku alfabetycznym:

Balt Ewelina
Banaś Łukasz
Blukacz Tomasz
Gawroński Artur
Gieroń Barbara
Iżyńska Małgorzata
Jarzyński Konrad
Jastrzębska Katarzyna
Kaliszewski Piotr
Kapinos Dariusz
Kot Łukasz
Krawczyk Jacek
Lewandowska Ewa
Majer Dorota
Niesmaczny Zbigniew
Pohorecka Monika
Ruksza Paweł
Skrzypczyńska Emilia
Sowa Andrzej
Stefańska Krystyna
Struzik Beata
Szczuka Ryszard
Trzeszkowski Sebastian
Tyl Tomasz
Urbańska Jolanta
Wolski Zdzisław
Wrona Piotr
Wrona Przemysław

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły