Próbował ukraść samochód

05.10.2018

Próbował ukraść samochód

Lublinieccy policjanci zatrzymali 20-latka, który próbował ukraść samochód. Złodzieja na gorącym uczynku przyłapał właściciel pojazdu. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.
Do zdarzenia doszło w Lublińcu na ulicy Oleskiej. Po 19.00 dyżurny komendy przyjął zgłoszenie dotyczące ujęcia mężczyzny, który usiłował ukraść samochód. Na miejsce skierowany został patrol. – Okazało się, że  właściciel forda podczas zakupów poczuł szarpnięcie za kurtkę, a kiedy się obrócił, zauważył mężczyznę trzymającego w ręce kluczyk do jego samochodu. W chwili gdy złodziej zorientował się, że został zauważony, podjął nieudaną próbę ucieczki – relacjonuje asp. sztab. Iwona Ochman, oficer prasowy lublinieckich policjantów. Właściciel forda wraz ze swoim znajomym natychmiast ruszyli w pościg. Przed wejściem do sklepu dogonili i ujęli zbiega, a następnie o zdarzeniu powiadomili policję. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec Opola. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły