Prokuratura czeka na wyniki badań histopatologicznych i toksykologicznych

19.03.2022

Prokuratura czeka na wyniki badań histopatologicznych i toksykologicznych

Częstochowska prokuratura nadal czeka na wyniki badań histopatologicznych i toksykologicznych zwłok 45-letniej częstochowianki, która wraz z 15-letnią córką została zamordowana 10 lutego 2022 roku. Wyniki badań mają ustalić przyczynę śmierci, wiadomo, że nastolatka została uduszona.

W sprawie zatrzymano 52-letniego Krzysztofa R., któremu postawiono zarzut podwójnego zabójstwa połączonego z bezprawnym pozbawieniem wolności. Podejrzany nie przyznał się do winy i odmawia składania wyjaśnień. Obecnie przebywa w areszcie, bo sąd oddalił zażalenie jego pełnomocnik na decyzję o tymczasowym areszcie.

23 lutego 2022 roku wykonano sekcję zwłok zamordowanych kobiet, których ciała odnaleziono 21 lutego w lesie w Romanowie. Podczas sekcji ustalono, że młodsza z ofiar została uduszona. Jednoznaczne przyczyny śmierci 45-latki nie zostały wskazane. Mają one zostać ustalone po uzyskaniu wyników badań histopatologicznych i toksykologicznych. Na takie wyniki czeka się około miesiąca, więc prawdopodobnie będą one znane w najbliższym tygodniu.

Po ustaleniu przyczyn śmierci kobiety, śledczy doprecyzują zarzuty stawiane sprawcy. 52-latek prawdopodobnie zostanie skierowany na badania psychiatryczne.

  • TS
Najnowsze artykuły