15.02.2018

Promują gminę. Zostali nagrodzeni

Już po raz trzeci wójt gminy Poczesna wręczył statuetki „Syderyty”. Trafiły one osób i instytucji, które przyczyniają się do rozwoju i promocji regionu. Było uroczyście i wzruszająco. Wyjątkowy wieczór swoimi występami uświetnili światowej sławy artyści: Sylwia Lorens (sopran) i Juliusz Ursyn Niemcewicz (tenor).

Gala wręczenia statuetek, to jedno z najważniejszych wydarzeń z życia gminy Poczesna. „Syderyty” to bowiem najbardziej prestiżowe wyróżnienia dla osób, instytucji, które nie szczędząc swojego wolnego czasu, zapału, energii, pasji przyczyniają się do rozwoju jak również promocji gminy Poczesna. – Nagroda jest symboliczna, bowiem syderyt, to ruda żelaza, którą w tym regionie wydobywano w pocie czoła. Górnictwo rud było źródłem utrzymania wielu rodzin – mówił Wójt Krzysztof Ujma, pomysłodawca statuetek. – Syderyty są niepowtarzalne. Dzięki temu są bardzo dobrze rozpoznawalne, jako coś charakterystycznego dla ziemi pocześniańskiej. Syderyt nas wszystkich łączy, bo jest w pewnym wymiarze solą tej ziemi, rodzinną tradycją, wspomnieniem, radością a może nawet bólem – twierdzi.

Gala wręczenia prestiżowych wyróżnień odbyła się ona w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Poczesnej. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło posłów, reprezentantów władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, a także burmistrzów, wójtów i sekretarzy z zaprzyjaźnionych miast i gmin. Byli również dotychczasowy laureaci. Po oficjalnych przemówieniach, przyszedł najbardziej oczekiwany moment – poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii. W tym roku w statuetki otrzymali: w kategorii przedsiębiorczość – Bożena i Artur Dróżdżowie, w kategorii oświata, kultura i sztuka – Marian Kołodziej, w kategorii sport, zdrowie, opieka społeczna i ochrona środowiska – Jerzy Ślęzak i Leon Kuta oraz w kategorii szczególne zasługi na rzecz gminy Poczesna – Grażyna Jarawka. Wyjątkowy wieczór swoimi występami uświetnili światowej sławy artyści: Sylwia Lorens (sopran) i Juliusz Ursyn Niemcewicz (tenor).

  • kg
  • zdj. UG Poczesna
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły