Przebudowa ulicy Jesiennej: prace wkraczają w kolejną fazę

24.02.2022

Przebudowa ulicy Jesiennej: prace wkraczają w kolejną fazę

Prace na ulicy Jesiennej wkraczają w kolejną fazę. W związku z tym od wtorku, 1 marca, w tym rejonie zmieni się organizacja ruchu. – Oprócz kontynuacji prac na nowym odcinku drogi, ekipy budowlane przystąpią do realizacji kolejnego zakresu inwestycji, tym razem w istniejącym śladzie – mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD.

Co się zmieni od 1 marca?

  • Przez 4-5 miesięcy poza dojazdem do posesji nie wjedziemy z ul. Rydza – Śmigłego w Jesienną i odwrotnie.
  • Nieprzejezdny będzie też odcinek ul. Jesiennej do ul. Rutkiewicz w obu kierunkach.
  • Ponadto wyjazd z ul. Rutkiewicz w ulicę Jesienną  będzie możliwy tylko w lewo, a wjazd i wyjazd z ul. Kamińskiego w ulicę Jesienną nie będzie w ogóle możliwy.

Z powodu zmian w organizacji ruchu wynikających z realizacji inwestycji korektom ulegną też trasy autobusów komunikacji miejskiej, które będą poruszać się objazdami (przede wszystkim linia nr 20). – Szczegółowe informacje o tych modyfikacjach przygotowane przez Biuro Inżyniera Ruchu dostępne są na przystankach i na stronach urzędowych z rozkładami jazdy oraz na www.live.mpk.czest.pl – przypomina Maciej Hasik.

Inwestycja związana z budową łącznika ul. Jesiennej do ul. Bór i przebudowy jej istniejącego śladu między ul. Rydza – Śmigłego, a ul. 11 listopada ma znacznie poprawić układ komunikacyjny, który funkcjonuje w tym rejonie. Koszt całości zadania wynosi ok. 15, 5 mln zł. Koniec prac przewidziano na drugą połowę maja przyszłego roku.

  • kg
Najnowsze artykuły