Przedszkolaki otrzymały odblaski

26.11.2018

Przedszkolaki otrzymały odblaski

Dzieci z Przedszkola w Kotowicach uczestniczyły w spotkaniu z myszkowskimi mundurowymi. Maluchy otrzymały od stróżów prawa odblaskowe kamizelki i breloki. Pod czujnym okiem policjanta ruchu drogowego mogły też praktycznie poćwiczyć prawidłowe zachowania na drodze.

Policjant z myszkowskiej drogówki spotkał się z dziećmi z przedszkola w Kotowicach. Podczas spotkania policjant ruchu drogowego mł. asp. Wojciech Widera uczył maluchy, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze. Zachęcał również wszystkich do noszenia elementów odblaskowych na ubraniach, zwłaszcza teraz , gdy szybko zapada zmrok i panują trudne warunki atmosferyczne na drodze.

Przy tej okazji funkcjonariusz przypomniał o obowiązku używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki i świecące breloki. Podsumowaniem zajęć były ćwiczenia praktyczne – przedszkolaki wyposażone w odblaski, pod czujnym okiem policjanta ćwiczyły w terenie bezpieczne zachowania na drodze.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły