Przejazd przez torowisko zamknięty

10.06.2019

Przejazd przez torowisko zamknięty

Przystanek autobusowy ,,Estakada” w kierunku Śródmieścia od 10 czerwca na kilkanaście dni zostanie zawieszony – informuje MZDiT. Zmienią się też trasy niektórych linii autobusowych. Powodem jest przebudowa torowiska tramwajowego.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że ze względu na brak przejazdu spowodowany przebudową torowiska po wschodniej stronie estakady rakowskiej od 10 czerwca przystanek autobusowy ,,Estakada” w kierunku Śródmieścia zostanie zawieszony na kilkanaście dni.

Ponadto wprowadzone zostaną następujące zmiany tras autobusów komunikacji miejskiej, jadących tylko w kierunku Śródmieścia:
Linia nr 10 – z pętli BŁESZNO przez Rakowską i Wojska Polskiego
Linia nr 20 – ulicą Jesienną na wprost (z pominięciem 11 Listopada, Orkana i Jagiellońskiej), następnie Rakowską i Wojska Polskiego
Linie nr 31 i 35 –  od przystanku STARY RAKÓW przez Okrzei do Wojska Polskiego (z pomięciem Łukasińskiego i Alei Pokoju)
Linia nr 36 – od przystanku ŻARECKA przez Wojska Polskiego (bez przejazdu Rakowską, Bohaterów Katynia i 11 Listopada).

Ponadto linie nr: 10, 12, 20, 24, 31, 32, 34, 35 i 36 od przystanku OKRZEI będą kursowały górną jezdnią estakady rakowskiej, pomijając przystanek ESTAKADA. Kolejnym obsługiwanym przystankiem będzie przystanek PUSTA.

Objazdy nie obowiązują w kierunku Rakowa i Błeszna.

Obsługa pasażerów obowiązuje na wszystkich przystankach na trasie objazdu.

  • oprac. Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły