15.03.2018

Przejęli blisko 100 kilogramów tytoniu

Myszkowscy policjanci przejęli 92 kg suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa nielegalny towar znaleźli u 34-letniego myszkowianina. Mężczyźnie, za przestępstwo skarbowe, grozi do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Policjanci z Myszkowa w jednym z mieszkań na ulicy Średniej odkryli nielegalne używki. Już przy wejściu na posesję stróże prawa na tarasie budynku, pod pokrywą foliową, znaleźli liście tytoniu przygotowane do suszenia. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 34-letniego gospodarza, który na początku próbował przekonać ich, że… nic mu o tym nie wiadomo. Sytuacja skomplikowała się, gdy policjanci w mieszkaniu odkryli wypełnione po brzegi worki z zawartością suszu tytoniowego oraz maszynę służącą do krojenia liści tytoniu. Na tym jednak nie koniec, kolejne worki leżały w pomieszczeniach gospodarczych. Maszyna i “lewy” towar zostały zabezpieczone przez policjantów, a 34-latek został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Łącznie mundurowi zabezpieczyli prawie 92 kg suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Śledczy wstępnie oszacowali, że straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły w tym przypadku prawie 42 tys. zł. Mężczyźnie grozi za to przestępstwo do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły