Przejęli “lewe” papierosy

21.03.2019

Przejęli “lewe” papierosy

Blisko 900 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy przejęli częstochowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczą działalnością. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy zostały oszacowane na przeszło 750 tys. zł. 44-latkowi, który posiadał nielegalny towar, grożą 3 lata więzienia.

Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego został zatrzymany w czwartek, 21 marca. Mężczyzna przewoził znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli blisko 43, 5 tys. paczek nielegalnych papierosów. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi prawie 750 tys. zł. 44-latkowi, za przestępstwo akcyzowe, grozi do 3 lat więzienia.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły