Przejeżdżali na czerwonym świetle. Zostali złapani na gorącym uczynku

14.05.2019

Przejeżdżali na czerwonym świetle. Zostali złapani na gorącym uczynku

Kłobucka drogówka wzięła się za kierowców, którzy na zwężeniu DK nr 43, w rejonie budowanej autostrady, ignorują sygnalizację świetlną i wjeżdżają za sygnalizator na czerwonym świetle. Takie zachowanie stanowi wykroczenie zagrożone mandatem w kwocie od 300 do 500 złotych oraz 6 punktami karnymi.

Z informacji przekazywanych m.in. za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wynikało, że wielu kierowców w Lgocie ignoruje sygnalizację świetlną i wjeżdża za sygnalizator na czerwonym świetle. Co więcej, niektórzy taki manewr poprzedzają wyprzedzaniem jednego lub kilku pojazdów, które prawidłowo zatrzymały się przed sygnalizatorem. – Takie zachowanie powoduje duże zagrożenie w ruchu drogowym, zwłaszcza dla kierowców, którzy z drugiej strony wjechali na drogę w sposób prawidłowy – na zielonym świetle – zaznaczają policjanci. W związku z tym kłobucka drogówka prowadziła działania wymierzone w kierowców łamiących przepisy. Mundurowi byli wspierani przez policjantów z KWP w Katowicach, którzy obsługiwali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). W ciągu zaledwie dwóch godzin 20 kierowców zostało przyłapanych na tego typu praktykach. Kłobucka drogówka zapowiada, że kierowcy jadący DK 43 w Lgocie, mogą w przyszłości spodziewać się podobnych akcji.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły