Przekroczyła prędkość. To był dopiero początek jej problemów

13.06.2022

Przekroczyła prędkość. To był dopiero początek jej problemów

Lublinieccy policjanci zatrzymali do kontroli kobietę siedzącą za kierownicą peugeota. Przekroczyła ona dozwoloną prędkość o 18 km/h. To był dopiero początek jej problemów. Jak się okazało, mieszkanka Częstochowy nie ma prawa jazdy oraz obowiązuje ją prawomocny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo wyszło na jaw, że pasażer kontrolowanego auta jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W Kochanowicach funkcjonariusze lublinieckiej drogówki zatrzymali do kontroli 31-letnią mieszkankę Częstochowy, która siedziała za kierownicą peugeota. Jak się okazało, nie posiadała ona uprawnień do kierowania. Do tego sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że usiadła za kierownicą pomimo posiadania aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Podczas kontroli mundurowi ujawnili również, że podróżujący razem z kobietą 31-letni pasażer, jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Częstochowie, gdyż nie stawił się do odbycia zasądzonej kary.

Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do najbliższego aresztu, gdzie spędzi kolejne 3 miesiące. 31-letniej mieszkance Częstochowy za zlekceważenie sądowego zakazu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Kierująca musi się również liczyć z karą za przekroczenie dozwolonej prędkości.

  • kg
Najnowsze artykuły