Przesłuchany i zwolniony

14.09.2018

Przesłuchany i zwolniony

Były wiceprezydent Częstochowy został przesłuchany i usłyszał zarzut. Mirosław S. potwierdził, że brał udział w zdarzeniu drogowym, nie przyznaje się jednak do winy. Twierdzi też, że alkohol spożywał, ale dopiero po przybyciu do domu. Po wpłaceniu kaucji został zwolniony.

Przypomnijmy, chodzi o środowe zdarzenie, do którego doszło w podczęstochowskiej miejscowości Nierada. Samochód należący do byłego wiceprezydenta potrącił 10-letniego rowerzystę. Kierowca co prawda zatrzymał się, ale nie wysiadł z samochodu i po chwili odjechał. Tego samego dnia wieczorem policjanci udali się do miejsca zamieszkania właściciela pojazdu, ale nie zastali go w domu. Zastali go dopiero w czwartek rano. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie promil alkoholu.

Prokurator oskarża Mirosława S. o u nieudzielanie pomocy osobie, której życie i zdrowie mogą być zagrożone. Na tym jednak może się nie skończyć. Były wiceprezydent może usłyszeć też zarzut spowodowania wypadku – na razie nie wiadomo jednak czy zdarzenie będzie tak zakwalifikowane. Kluczowa będzie tu ocena charakteru obrażeń rowerzysty. – Mężczyzna potwierdza, że brał udział w zdarzeniu, ale do winy się nie przyznaje. Wyjaśnił, że nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy, bo w jego ocenie, poszkodowanemu nic poważnego się nie stało – wyjaśnia prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Mirosław S. dodał też, że alkohol owszem spożywał, ale po przybyciu do miejsca zamieszkania. Po wpłaceniu kaucji w wysokości 15 tysięcy zł, został zwolniony i będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Jeszcze przed przesłuchaniem, prezydent miasta podjął decyzję o odwołaniu Mirosława S. ze stanowiska.

 

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły