Przyjechał z Sosnowca, żeby… włamać się do marketu

24.07.2018

Przyjechał z Sosnowca, żeby… włamać się do marketu

Policjanci z Kłomnic wspólnie z częstochowskimi funkcjonariuszami, zatrzymali 35-latka podejrzanego o usiłowanie włamania do marketu. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna zniszczył drzwi wejściowe do sklepu, jednak spłoszony przez alarm, nie wszedł do środka. Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Kilka dni temu oficer dyżurny częstochowskiej policji otrzymał zgłoszenie włamania do sklepu na terenie gminy Mykanów. Na miejsce od razu pojechał patrol. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca pokonał już zamek w drzwiach do marketu, jednak alarm skutecznie odstraszył go od wejścia do środka.

Wprawdzie sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak śledczy z Kłomnic, wspólnie z policjantami z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu, w zaledwie kilka godzin ustalili i namierzyli podejrzanego. Okazało się, że to mieszkaniec Sosnowca. Stróże prawa zatrzymali go na terenie Śląska. 35-latek usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Sprawa jest jednak rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem.

Za tego typu przestępstwo grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły