Przyłbice dla organizacji niosących pomoc

21.04.2020

Przyłbice dla organizacji niosących pomoc

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie dostarczono 100 sztuk przyłbic ochronnych. To inicjatywa posła Zdzisława Wolskiego. Zostaną one przekazane organizacjom, które w czasie walki z koronawirusem działają na rzecz częstochowianek i częstochowian.

Przyłbice wykonała i przekazała nieodpłatnie firma S PLASTIC. Warto dodać, że do paczek z przyłbicami przymocowano kolorowe obrazki i kartki z dedykowanymi wiadomościami, przygotowanymi przez rodziny pracowników firmy.

– Na pierwszej linii walki z koronawirusem są pracownicy służb medycznych, którym należą się ogromne podziękowania, ale oprócz nich są także inni bohaterowie. To między innymi przedstawiciele MOPS i różnych organizacji – podkreśla poseł Zdzisław Wolski. – Ci ludzie narażają codziennie swoje życie i zdrowie wspierając osoby najbardziej potrzebujące, chore, bezdomne, czy przebywające w domach pomocy społecznej. Zadbanie o bezpieczeństwo tej grupy jest bardzo ważne i jest także wyrazem wdzięczności za ich pracę.

Rozdysponowaniem przekazanych środków zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społeczne w Częstochowie.

– Dziękujemy serdecznie właścicielom i pracownikom firmy S PLASTIC. Ujmujący jest nie tylko fakt przekazania środków ochronnych, ale także załączone do nich wiadomości. – mówi Małgorzata Mruszczyk dyrektor MOPS. – Przyłbice trafią do osób, które mimo trudności i zagrożenia, działają na rzecz lokalnych społeczności i bez wahania reagują i pomagają zawsze, gdy jest taka potrzeba.

  • kg
Najnowsze artykuły