Przymiłowice: rusza budowa chodnika i ścieżki

22.09.2018

Przymiłowice: rusza budowa chodnika i ścieżki

Po wyborze w przetargu wykonawcy ścieżki rowerowej i chodnika w Przymiłowicach, nadszedł czas na budowę. Przekazanie placu będzie miało miejsce w poniedziałek 24 września.

Jak zapewnia urząd, prace powinny ruszyć na początku października. Wykonawcą inwestycji jest firma DET i zobowiązała się wykonać 1,5 – kilometrowy odcinek chodnika ze ścieżką rowerową za kwotę 883 tysięcy złotych. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Przymiłowic. Turyści również na tym skorzystają – przemieszczanie się w kierunku Janowa i Zrębic będzie o wiele sprawniejsze. Budowana ścieżka to kontynuacja odcinka, który powstał w Olsztynie od stawów na Borowym przez ul. Kolejową, Lubomirskiego aż do ronda pod ruinami zamku, a następnie pod zabytkowym Spichlerzem – możemy przeczytać w komunikacie na stronie Jurajski Olsztyn. – To było dłużej nie do pomyślenia, aby przy tak ruchliwej drodze krajowej nie było chodnika. – wyraził swoje zdanie Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn. Chodnik ze ścieżką przewidziany został planem miejscowym uchwalonym przez Radę Gminy Olsztyn. Na jego bazie dokonane zostały podziały geodezyjne. W wyznaczonym pasie wzdłuż DK-46 ułożony została nowy wodociąg i kanalizacja sanitarna. Na zlecenie Urzędu Gminy opracowana został projekt ścieżki i chodnika, na podstawie którego Starosta Częstochowski wydał pozwolenie na budowę – poinformował Urząd.

 

źródło: Urząd Miasta Olsztyn

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły