Przywłaszczył, bo chciał spłacić dług

06.02.2017

Przywłaszczył, bo chciał spłacić dług

Kryminalni z myszkowskiej komendy otrzymali informację o nieuczciwym pracowniku, który nie rozliczył się z pieniędzy pobranych od klientów firmy. Mężczyzna zatrudniony w jednej z myszkowskich firm pobrał sześciokrotnie zaliczkę od klientów firmy i nie rozliczył się z pracodawcą. Zaniepokojona właścicielka firmy o wszystkim powiadomiła stróży prawa. Kryminalni od razu wkroczyli do akcji i na wyniki ich pracy nie trzeba było długo czekać. Stróże prawa jeszcze tego samego dnia zatrzymali 41- letniego mieszkańcem Łaz. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, tłumacząc jednocześnie motywy swojego postępowania. Wyjaśnił, że jego decyzja była podyktowana długami, które powstały na skutek przegranych w grach hazardowych. Przywłaszczone 43 tys. zł. w całości przeznaczył na zakłady bukmacherskie z nadzieją, że wygraną przeznaczy na spłatę długu. Jednak jego plan nie powiódł się i nie poszło po jego myśli. Całą sumę również stracił… O losie 41-latka zdecyduje sąd i prokurator. Za przywłaszczenie cudzego mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły