Psie piękności

04.09.2018

Psie piękności

Na stadion „Olimpia”, w Hucie Starej B, tłumnie przybyli zarówno miłośnicy psów, jak i mieszkańcy Gminy Poczesna. A wszystko to za sprawą 5. Wystawy Psów Ras Japońskich.

Wystawa psów odbywała się pod honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce oraz Wójta Gminy Poczesna. Do konkursu stanęły nie tylko psy z terenu Polski, ale również z zagranicy. Psy oceniane były przez dwóch międzynarodowych sędziów: z Gruzji – George Schogol i Japonii – Tamayo Takashina, którzy przez wiele godzin pracowali w pocie czoła. A oto wyniki ich pracy:

Best In Show
1. Shiba, Fumito No Katsuhara Go Zara wł. Vytautas Baranauskas
2. Akita Inu, E’hiroshi Go Sauletekis, wł. Modestas Eisenas
3. Shikoku, Toshiya-Gaia v.d. Egmato, Kinga Nowak
4. Szpic japoński, Baltik Lain Aceberry, Joanna Bienia- Moskała

Best In Show Minor Puppy
1. Akita Inu, Ecstatic Yoake Go, wł. Nikola Navratilova
2. Shiba, Yuzuru Z Zakątka Izi, wł. Zuzanna Puszkarz
3. Terier japoński, Cho Japanese Sheep, wł. Paweł Gąsiorski

Best In Show Puppy
1. Shiba, Ichiko No Nakatake Go Zara, wł. Vytautas Baranauskas
2.  Akita amerykańska, Inari Remordeo, wł. Agnieszka Jonczyk
3. Akita Inu, Fujihiro Go Mokaito, wł. Modestas Eisenas

Best In Show Junior
1. Akita amerykańska, Sachiko Jurojin, wł. Paweł Deyk
2. Tosa, Shino Twierdza Samuraja, wł. Anna Nowak
3. Shiba, Altair Hannibal Poland, wł. Małgorzata Piekarczyk
4. Akita Iny, Yunohana Go Fuen No Oka, wł. Zuzanna Chade

Best In Show Weteran
1. Tosa, Walhalia Od Janusów, wł. Joanna Gierszewska, Jacek Janus
Oprócz wystawy psów, Wójt Gminy Poczesna przygotował szereg atrakcji dla uczestników niedzielnej imprezy. Ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci, cieszyły się dmuchańce, trampolina, cukrowa wata, malowanie twarzy, jazda na konikach. Goście zachwycali się potrawami, którymi w namiocie promocyjnym częstowało KGW Zawodzie. Tłumy zgromadził także pokaz OSP Huta Stara A. Strażacy przedstawili, jak wygląda prawidłowo przeprowadzona akcja ratunkowa człowieka uwięzionego w samochodzie, który zderzył się z innym autem. W wyniku wypadku – dodatkowo – jeden z samochodów płonął. Sprawnie przeprowadzona akcja trwała kilkanaście minut, a po jej zakończeniu strażacy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Duże zainteresowanie wzbudzili też motocykliści, którzy z Częstochowy przyjechali na swoich pięknych amerykańskich czy japońskich motorach. Chętnie fotografowały się z nimi m.in. dzieci. Brawami przywitano, także zawodników AZS Częstochowa. Miłośnikom siatkówki pokazali jak wygląda trening. Zawodnicy zagrali też krótki mecz. Drużyny składały się z zawodników AZS-u i mieszkańców Gminy Poczesna.

Kolejną z atrakcją był saturator wystawiony przez Wodociągi Częstochowskie. Przybyłym serwował wodę z sokami: pomarańczowym, truskawkowym, malinowym i wiśniowym.

Był również pokaz „Zumby”, występ Zespołu Folklorystycznego „Wrzosowianie” oraz dyskoteka.
W takim dniu i podczas takiej imprezy nie mogło zabraknąć też innego japońskiego akcentu  – pokazu samochodów japońskich marek. Uczestnicy niedzielnej uroczystości mogli podziać Hondę, Mazdę i Toyotę.

  • kg
  • zdj. UG Poczesna
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły