Pstrąg Kocinki 2019  – odbyła się XV edycja

09.02.2019

Pstrąg Kocinki 2019 – odbyła się XV edycja

W minioną niedzielę 3 lutego odbyły się XV Towarzyskie Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Mykanów – Pstrąg Kocinki 2019. Wzięło w nich udział pięćdziesięciu trzech zawodników z różnych województw.

Pstrąg Kocinki to zawody z bogatą tradycją i historią. Rokrocznie na miejscu zbiórki przy zwalonym moście na Zasmolu stawia się wielu wędkarzy z całej Polski. Cenią oni wyjątkową atmosferę tego miejsca oraz niezwykle czystą i piękną rzekę Kocinkę. Nierzadko zawodnicy musieli zmagać się podczas tych zawodów ze srogą zimą lub ulewnym deszczem – w tym roku pogoda okazała się jednak klasycznie „pstrągowa” – było pochmurno, ale na szczęście bez deszczu. Zawodnicy po zgłoszeniu i posileniu się gorącym żurkiem wyruszyli na łowy. Obowiązywała formuła NO-KILL, co oznacza, że złowiona ryba po zmierzeniu i sfotografowaniu na specjalnej miarce wracała do wody. Klasyfikowano w dwóch kategoriach – spinning i mucha. Wędkujący mogli rozjechać się po całej długości rzeki, aby odnaleźć dobre i odpowiednie dla siebie miejsce. Po powrocie znad rzeki na zawodników czekało ognisko, przy którym można było się ogrzać i upiec kiełbaski. Mogli oni liczyć także na ciepły posiłek i miłe towarzystwo obecnych na polanie kibiców.

Najlepszym wędkarzem XV edycji Pstrąga Kocinki w kategorii spinning okazał się zawodnik z Koła Mykanów Łukasz Pruciak, który złowił pstrąga potokowego – 48 cm. Miejsce drugie zajął Gogołowicz Marek z Katowic z pstrągiem 40,3 cm. Miejsce trzecie natomiast wywalczył Włodzimierz Żaba także z Koła Mykanów z wynikiem 36,7 cm. Z kolei w kategorii mucha pierwsze miejsce zajął Rafał Rajm z Sieradza. Złowił on lipienia 30 cm. Drugie miejsce zajął Dawid Witkowski z Mykanowa, a trzecie Tomasz Rajm – również z Sieradza. Najlepsi zawodnicy otrzymali okazałe puchary i nagrody.

Organizatorem wędkarskich zmagań było Koło PZW Mykanów, które istnieje od 2005 roku i aktywnie działa na terenie gminy Mykanów, dbając m.in. o rzekę Kocinkę i stan jej zarybienia.

 

  • Paula Nogaj
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły