Świetne wyniki zawodników Kolejarz-Jura Częstochowa w Pucharze Polski

16.05.2019

Podczas Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym w Zamościu, odbyły się także eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju świetnie zaprezentowali się zawodnicy Kolejarz-Jura Częstochowa.

Pierwszego dnia, w sobotę 11 maja rozstrzygnięte zostały dystanse w jeździe indywidualnej na czas: młodzik/ młodziczka 5km, junior młodszy 10km, junior 15km. Drugie miejsce zajęła Marta Marek w kategorii młodziczki, szóstą lokatę uzyskał Aleksander Barczyk w młodzikach, natomiast Wojtek Urbanowicz w tej samej kategorii ukończył rywalizację na 34. miejscu. W juniorach młodszych świetne 5. miejsce zajął Wiktor Stalka, Kajetan Wąsowicz był 13., Adam Marciniak 27 – w tej kategorii wystartowało łącznie 80 zawodników. W Zamościu wystartował także junior Kolejarza – Mateusz Bylica, który zakończył czasówkę na 13. miejscu. W niedzielę z kolei odbyły się wyścigi ze startu wspólnego: młodzik/ młodziczka dystans 40km, junior młodszy 80km, junior 105km. Marta Marek znów zaskoczyła, zwyciężając w swojej kategorii wiekowej. Klub odnotował również solidny występ juniorów młodszych. Adam Marciniak pomimo kraksy w drugiej połowie wyścigu, zdołał wrócić do peletonu, z którego świetnie finiszował zajmując 7. miejsce. Kajetan Wąsowicz, który również brał udział tej samej kraksie, co Adam, finiszował na 22. miejscu. Wiktor Stalka uzyskał 30. lokatę.

W juniorach aktywnie jechał Mateusz Bylica, który zabrał się do ucieczki dnia, która  niestety została złapana przez peleton. Ostatecznie finiszował w peletonie zajmując 25. miejsce. W młodzikach przyzwoity występ Aleksandra Barczyka, który podczas sprintu całej grupy wywalczył 13. miejsce Wojtek Urbanowicz dojechał do mety na 33. miejscu. Przed zawodnikami Kolejarza teraz wyścig „Szlakami Jury”, który rozpoczyna się prologiem od piątku i zakończy w niedziele -przed nimi trzy dni ciężkiego ścigania w trudnym terenie.