Punkt AZS-u w meczu z GKS-em Katowice

29.01.2017

Punkt AZS-u w meczu z GKS-em Katowice

W pierwszym secie AZS tylko przez chwilę dorównywał kroku rywalom. Dzięki dobrej zagrywce Tomasza Kalembki katowiczanie odskoczyli na cztery oczka (7:3), a chwilę później było już 11:4. W obliczu zaistniałem sytuacji trener akademików zdecydował się zmienić rozgrywającego. Miejsce Tomasza Kowalskiego zajął Konrad Buczek. Niestety, nic to nie dało i częstochowianie przegrali inauguracyjną odsłonę 25:14.

W drugiej partii gospodarze zaczęli mocniej zagrywać i skutecznej atakować. To jednak podopieczni Piotra Gruszki prowadzili 9:6, a potem 11:7. Akademikom udało się dogonić rywali dopiero przy stanie 19:19. Po kolejnym udanym bloku na Karolu Butrynie było 21:20 dla częstochowian. Po wznowieniu gry dwa asy serwisowe na stronę rywali posłał Janus, a seta zakończył punktowym atakiem z lewego skrzydła Stanisław Wawrzyńczyk.

Po dziesięciominutowej przerwie drużyny rozpoczęły grę od walki punkt za punkt. Przez większość seta żaden zespół nie był w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Dopiero w końcówce dzięki zagrywce Butryna goście odskoczyli na trzy “oczka” (21:18). Udane kontrataki sprawiły, że AZS tracił do drużyny z Katowic jeden punkt (21:22). W decydujących fragmentach lepsi byli jednak katowiczanie i to oni prowadzili w całym spotkaniu 2:1.

Częstochowianie nie zwiesili głów i w trzeciej partii dzięki bardzo dobrej zagrywce Buniaka wypracowali trzypunktową przewagę (8:5). GKS szybko doprowadził do remisu 13:13, ale chwilę później AZS po raz kolejny wyszedł na prowadzenie (17:14) i wygrał seta 25:22.

Pierwsza część tie-breaka była dość wyrównana. Przed zamianą stron goście prowadzili 8:6. AZS próbował jeszcze walczyć, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywali. W ostatniej akcji Bartłomiej Krulicki skutecznie zaatakował ze środka.

AZS Częstochowa – GKS Katowice 2:3
(14:25, 25:21, 22:25, 25:22, 10:15)

AZS: Tomasz Kowalski, Mykoła Moroz, Michał Szalacha, Bartosz Buniak, Rafał Szymura, Bartłomiej Janus, Adam Kowalski (L) oraz Konrad Buczek, Oleksander Grebeniuk, Łukasz Polański, Stanisław Wawrzyńczyk

GKS: Bartłomiej Krulicki, Karol Butryn, Marco Falaschi, Siergiej Kapelus, Tomasz Kalembka, Rafał Sobański, Bartosz Mariańki (L) oraz Paweł Pietraszko, Michał Błoński, Gert Van Walle, Maciej Fijałek, Kacper Stelmach

  • kr
  • zdj. arc
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły