Punkt kwaterunkowy w innym miejscu

01.04.2022

Punkt kwaterunkowy w innym miejscu

Ze względu na zmniejszenie się napływu uchodźców z Ukrainy poszukujących w naszym mieście noclegu, punkt przyjęć i kwaterowania działający przy ulicy Ogrodowej przestaje funkcjonować. Zostanie on przeniesiony w inne miejsce.

Od poniedziałku, 4 kwietnia, punkt przyjęć i kwaterowania uchodźców będzie działał w budynku Straży Miejskiej w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 80 blok 3. Będzie on czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00. Osoby, które pojawią się tam w tych godzinach, będą kierowane do miejsc noclegowych (z wyżywieniem) na terenie Częstochowy, którymi obecnie dysponuje magistrat.

Pojedynczy uchodźcy, którzy dotrą na Krakowską 80 w godzinach wieczornych i nocnych, będą mieli możliwość znalezienia tymczasowego schronienia w świetlicy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” prowadzonej w siedzibie Straży Miejskiej. Strażnicy są w stanie zapewnić tym uchodźcom także m.in. jedzenie i środki czystości.

Działający dotychczas punkt przyjęć przy ulicy Ogrodowej 24/44 przestał działać 1 kwietnia. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej nadal będzie jednak kontynuował realizowane przez siebie formy wsparcia uchodźców. – Zmiana lokalizacji punktu związana jest ze zmniejszeniem się napływu uchodźców poszukujących w mieście noclegu oraz potrzebą synchronizacji doraźnego wsparcia uchodźców przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM, Straż Miejską oraz Miejsko-Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego – podkreśla Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy magistratu.

 

Współpracująca z miastem ukraińsko-polska Fundacja „Nasz Dom” cały czas przyjmuje zgłoszenia od osób chcących udzielić gościny uchodźcom i kontaktuje je z osobami szukającymi kwater prywatnych. Wolontariusze działają w miejskim punkcie informacyjno-pomocowym dla uchodźców przy ul. Śląskiej 3/5 w Częstochowie, tel. + 48 34 37 07 331; e-mail: evelyn7@poczta.onet.pl – od poniedziałku do piątku w godz. 9-17, a w soboty i niedziele w godz. 9-14.

  • kg
Najnowsze artykuły