,,Puzzle ze wspomnień” – artystyczna układanka Anny Marciniak

12.11.2022

,,Puzzle ze wspomnień” – artystyczna układanka Anny Marciniak

W Ośrodku Promocji kultury Gaude Mater można obejrzeć wernisaż wystawy ,,Puzzle ze wspomnień”. Autorką prac jest Anna Marciniak. Podczas zwiedzania można obejrzeć historie znanych autorce ludzi przedstawionych na płótnie.

,,Inspiracją do jej stworzenia były kadry, małe cząstki, impresje z życia będące odbiciem ich pragnień, marzeń, bolączek, fascynacji czy sposobu postrzegania świata. Autorka jako uważny obserwator, w swoich pracach odtwarza różne emocje – radość, smutek, poczucie straty, osamotnienia, ale także siłę i energię”- podaje Urząd Miasta Częstochowy.

Anna Marciniak urodziła się w Warszawie. Tam, na Akademii Sztuk Pięknych studiowała malarstwo oraz grafikę. W 2010 roku uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni Profesora Jarosława Modzelewskiego oraz dyplom z ilustracji w pracowni Profesora Zygmunta Januszewskiego. Stypendystka Ministerstwa Kultury (Roczne Stypendium Twórcze 2006/2007). W swoich pracah wykorzystuje oleje, asamblaż, ilustracje książkową oraz projekty graficzne. Na swoim koncie ma finał w I Ogólnopolskim Konkursie im. Krzysztofa Grzesiak (Lębork, Galeria Strome Schody) i Triennale Małych Form Malarskich (Galeria Wozownia, Toruń). Jej prace można było do tej pory oglądać podczas w wystaw m.in.: Nocy Muzeów na Jazdowie / Wystawa Sztuki w Krzakach / Warszawa, Puzzle ze wspomnień – Galeria Dzwonnica Kultury / Kazimierz Dolny.

Ośrodek Promocji Kultury eksponuje wystawę do piątku 2 grudnia 2022. Galeria instytucji jest otwarta dla osób zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00. Wstęp do galerii jest bezpłatny i wolny.Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wernisażu!

fot. Nadia Klabisz

 

  • opr. NL
Najnowsze artykuły