Radni apelują do mieszkańców

28.01.2022

Radni apelują do mieszkańców

Podczas obrad Sejmiku Śląskiego radni jednogłośnie podjęli apel w postaci uchwały skierowany do mieszkańców województwa śląskiego o szczepienie się przeciwko COVID-19. Powodem jest rosnąca lawinowo liczba zachorowań.

PONIŻEJ TREŚĆ APELU:

Wobec nasilania się pandemii COVID-19 w całym kraju, codziennie tysięcy zachorowań i setek zgonów z tego powodu oraz narastającego przeciążenia systemu ochrony zdrowia, my Radni Województwa Śląskiego apelujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciwko COVID-19, aby bezzwłocznie to uczynili.

Szczepienia są naukowo potwierdzonym, najlepszym i bezpiecznym sposobem zapobiegania ciężkiemu przebiegowi COVID-19 oraz hospitalizacjom i zgonom z tego powodu.

Wobec narastania odsetka zakażeń szczególnie zakaźnym wariantem Omikron, apelujemy również do wszystkich już zaszczepionych dwoma dawkami o przyjęcie dawki przypominającej szczepionki, kiedy tylko będzie to ze względów medycznych wskazane, co jest niezbędne dla jak najlepszej ochrony przed tym wariantem koronawirusa.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły