Rajd rowerowy “Folga za zakolu”. O bezpieczeństwo uczestników zadbali kłobuccy policjanci

09.07.2024

Rajd rowerowy “Folga za zakolu”. O bezpieczeństwo uczestników zadbali kłobuccy policjanci

Policjanci z kłobuckiej drogówki zabezpieczali rajd rowerowy na szlaku „Folga na zakolu”. Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kreatywnych Kobiet XXI wieku w Ostrowach nad Okszą. Dla mundurowych wydarzenie było doskonałą okazją do promowania bezpiecznej jazdy na rowerze.

Policjanci z kłobuckiej drogówki zabezpieczali rajd rowerowy, który odbywał się na szlaku „Folga na zakolu”. Trasa rajdu liczyła około 25 kilometrów i przebiegała przez miejscowości: Borowa plac rekreacyjny (start) – Miedźno – Mokra – Miedźno – Władysławów – Borowa plac rekreacyjny (meta).

Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kreatywnych Kobiet XXI wieku w Ostrowach nad Okszą. Poza policjantami w zabezpieczenie przejazdu rowerzystów bardzo aktywnie włączyli się również strażacy ochotnicy.

Dla mundurowych wydarzenie było doskonałą okazją do promowania bezpiecznej jazdy na rowerze. Przed wyjazdem na trasę, policjanci przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zwracali szczególną uwagę na to, jak ważne jest używanie kasków rowerowych oraz elementów odblaskowych, które zwiększają nasze bezpieczeństwo, a nawet mogą uratować życie.

  • źródło: KPP Kłobuck
Najnowsze artykuły