Raków Częstochowa – Piast Gliwice. Raków faworytem bukmacherów. Do końca roku jeszcze trzy mecze

09.12.2021

Raków Częstochowa – Piast Gliwice. Raków faworytem bukmacherów. Do końca roku jeszcze trzy mecze

Jeszcze trzy mecze w roku 2021 w PKO BP Ekstraklasie rozegra Raków Częstochowa. Będą to spotkania: 18 kolejki z Piastem Gliwice, zaległy mecz 5 kolejki z Górnikiem Zabrze oraz mecz 19 serii tego sezonu przeciwko Jagielloni Białystok. Wszystkie te mecze Raków Częstochowa rozegra u siebie. Najbliższy z Piastem. Zespół Marka Papszuna jest zdecydowanym faworytem bukmacherów.

Bukmacherzy murem za Rakowem

Raków Częstochowa to faworyt najbliższych spotkań w opinii bukmacherów. Nie powinno to dziwić. Zespół z Częstochowy wszystkie mecze do końca roku rozegra u siebie, ponadto za każdym razem będzie mierzył się z rywalami będącymi niżej w ligowej tabeli.

Komplet punktów przed zimową przerwą mógłby przywrócić wiarę w zespół, który ostatnio radzi sobie nieco gorzej. Kilka ligowych wpadek zostało dostrzeżonych przez bukmacherów typujących szanse na tytuł mistrzowski. Przede wszystkim Raków Częstochowa stracił też kilka cennych oczek do ligowej czołówki – Lecha Poznań, Pogoni Szczecin czy nawet Lechii Gdańsk.

Teraz jednak można, przynajmniej w teorii, odrobić część straty do rywali. Szansa na to już w piątek, kiedy do Częstochowy przyjedzie Piast Gliwice. Jak kursy przedmeczowe widzi bukmacher forBET?

Kursy bukmachera forBET na mecz:

Raków Częstochowa – 1.62, X – 4.00, Piast Gliwice – 5.40

1/X – 1.18, 1/2 – 1.26, X/2 – 2.28

Raków Częstochowa jest zdecydowanym faworytem, ale Piast Gliwice także ma o co walczyć. Drużyna trenera Waldemara Fornalika liczy na to, że na wiosnę włączy się do walki o ligową czołówkę.

Raków faworytem nie tylko w piątek

Bukmacherzy typują sukces Rakowa w piątek, ale także w zaległym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. W tym przypadku trzeba będzie jednak uważać jeszcze bardziej niż w starciu z Piastem. Górnik wygrał trzy ligowe mecze z rzędu a w Ekstraklasie odblokował się Lukas Podolski. Na ten moment Raków Częstochowa jest jednak typowany jako kandydat do wygranej.

Kursy bukmachera forBET na zaległy mecz:

Raków Częstochowa – 1.88, X – 3.80, Górnik Zabrze – 3.90

1/X – 1.28, 1/2 – 1.29, X/2 – 1.92

Rok 2021 zakończy mecz z Jagiellonią Białystok. W tym pojedynku bukmacherzy także powinni stawiać na Raków Częstochowa, choć obecnie kursy w forBET nie są jeszcze dostępne.

Nowy rok, nowy Raków?

Wyniki sportowe zespołu to tylko jeden temat wokół Rakowa Częstochowa. Równie dużo mówi się w ostatnim czasie o możliwych zmianach na ławce trenerskiej zespołu. Nie jest pewne jak dalej potoczą się losy Marka Papszuna. Jednak Raków Częstochowa, konkretnie prezes Michał Świerczewski, nie ma zamiaru czekać z założonymi rękami.

W mediach pojawiła się informacja, że Raków Częstochowa może nawiązać współpracę z Aleksiejem Szpilewskim. Młody trener w przeszłości prowadził m.in. Dynamo Brześć, Kajrat Ałmaty czy Erzgebirge Aue. Czy zmiana jest już pewna? Nie. Trener Marek Papszun jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji o swojej przyszłości, a to właśnie ten czynnik będzie kluczowy.

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że Raków Częstochowa walczy na dwóch frontach. Jeszcze przed zimą może poprawić swoją pozycję w lidze. Z kolei już wiosną przyjdzie czas na decydującą fazę Pucharu Polski. Raków Częstochowa jest faworytem ćwierćfinału z Arką Gdynia.

Kursy bukmachera forBET na mecz Pucharu Polski:

Arka Gdynia – 4.65, X – 3.80, Raków Częstochowa – 1.75

Ten mecz zaplanowany jest na 1 marca. Które miejsce wówczas Raków Częstochowa będzie zajmował w Ekstraklasie? Jeśli ma być to jedna z czołowych lokat, to najbliższe mecze powinny okazać się wygrane.

forBET to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard uzależnia. 18+

  • Artykuł partnera
Najnowsze artykuły