Raków Częstochowa pracuje nad hitem transferowym

15.01.2022

Raków Częstochowa pracuje nad hitem transferowym

Raków Częstochowa chce pozyskać pięciokrotnego reprezentanta Rumunii, Deiana Sorescu. Piłkarz Dinama Bukareszt wyceniany jest na milion euro, dlatego mógłby to być najwyższy transfer w historii Rakowa, który dotychczas najwięcej zapłacił za bramkarza Vladana Kovacevicia (pół miliona euro).

O przeprowadzce Deiana Sorescu do PKO Ekstraklasy mówi się od pewnego czasu, ale faworytem w wyścigu o tego piłkarza była Legia Warszawa. Zdaniem rumuńskiej gazety Fanatik Deian Sorescu jest o krok od Rakowa Częstochowa.

Deian Sorescu, który może grać na lewym i prawym skrzydle, a także na prawej obronie, z powodzeniem mógłby również pełnić rolę wahadłowego. Sorescu jest wyceniany przez portal Transfermarkt.pl na 1,9 miliona euro. Dinamo Bukareszt spisuje się słabo w lidze rumuńskiej, ale Sorescu jest jej jednym z lepszych piłkarzy, w 19 meczach zdobył 8 bramek i miał jedną asystę.

Piłkarz chce odejść z klubu ze stolicy Rumunii, bo jest zbulwersowany zachowaniem kibiców, którzy po jednym z meczów kazali oddać piłkarzom swoje stroje. Zdaniem Sorescu w tym przypadku granice zostały przekroczone.

Fot. Grzegorz Misiak

  • BM
Najnowsze artykuły