Raków Częstochowa zremisował z mistrzem Gruzji

23.01.2022

W trzecim meczu sparingowym w Turcji Raków Częstochowa zremisował 3:3 z Dinamo Batumi, mistrzem Gruzji. To pierwszy remis Rakowa podczas zgrupowania.

Po porażce z drużyną z Rumunii i pokonaniu rywala z Uzbekistanu, Raków zremisował z mistrzem Gruzji 3:3. To rywale wyszli na prowadzenie, ale Raków szybko odpowiedział dwoma trafieniami. Najpierw wyrównał strzałem z rzutu karnego Vladislavs Gutkovskis, a później na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził Ben Lederman, który popisał się precyzyjnym strzałem. Niestety Gruzini jeszcze przed przerwą wyrównali.

W drugiej połowie częstochowianie znów prowadzili po golu Igora Sapały z rzutu wolnego. W samej końcówce wyrównał Gaprindashvili. W czwartek Raków zagra z ukraińską Zorią Ługańsk.

Raków Częstochowa – FC Dinamo Batumi 3:3 (2:2)

Bramki: Gutkovskis 20′, Lederman 30′, Sapała 57′ – Gaprindashvili 12′ 82′, Teidi 34′

Raków: Kovačević, Tudor, Niewulis (78′ Rundić), Arsenić, Papanikolaou (46′ Sapała), Lederman (41′ Czyż), Kun, Długosz  (60′ Petrášek), Arak (46′ Musiolik), Wdowiak, Gutkovskis (78′ Arak)