08.05.2018

Raków gra w środę z Ruchem Chorzów. Mecz podwyższonego ryzyka

W środę, 9 maja w 30. kolejce Nice 1 Ligi częstochowski Raków podejmie outsidera rozgrywek Ruch Chorzów. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców drużyny przyjezdnej.

Piłkarze Ruchu Chorzów w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 wygrali jak dotąd tylko jedno spotkanie. Na swoim koncie mają 21 punktów i zamykają stawkę tabeli. Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek. Chorzowianie mają już tylko matematyczne szanse na utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy.

W dwóch ostatnich kolejkach Ruch przegrał najpierw z liderem Miedzią Legnica na wyjeździe aż 6:1, a ostatnio uległ przed własną publicznością 0:2 Puszczy Niepołomice. Z kolei częstochowianie pokonali u siebie 2:1 Stomil Olsztyn i zremisowali na wyjeździe 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Choć Raków rundzie jesiennej przegrał w Chorzowie 1:0, w rewanżu będzie faworytem.

Początek spotkania o godz. 18.

Pojedynek z Ruchem jest meczem podwyższonego ryzyka. Taką decyzję podjął prezydent ze względu na zalecenie Komendy Miejskiej Policji. Mecz odbędzie się również bez udziału kibiców drużyny gości. W związku z powyższym bilety nie będą sprzedawane mieszkańcom Chorzowa, a także Myszkowa, Krakowa i Łodzi.

Dodatkowo, w strefie rodzinnej nie będą czynne atrakcje dla najmłodszych, jednak wejściówki na sektory D, E i F nadal będą przeznaczone tylko dla opiekunów wraz z dziećmi.

  • KR
  • zdj. Tomasz Kudala
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły