Raków już wygrywa w Nice 1 Lidze

06.08.2017

W starciu dwóch beniaminków trudno było wskazać faworyta. Drużyna Marka Papszuna rozpoczęła rundę jesienną  od bezbramkowego remisu na własnym stadionie z jednym z pretendentów do awansu Miedzią Legnica. Z kolei Puszcza Niepołomice pokonała u siebie 2:0 Chojniczankę Chojnice.

W niedzielę szkoleniowiec Rakowa desygnował do gry taką samą jedenastkę, jaka walczyła w meczu z Miedzią Legnica.

Początek spotkania przyniósł dwa strzały na bramkę strzeżoną przez Mateusza Lisa. Na szczęście nie stanowiły one większego zagrożenia. W 12. minucie w pole karne z rzutu rożnego dośrodkował Rafał Figiel, piłkę uderzył głową Andrzej Niewulis i było 1:0 dla Rakowa. W kolejnych fragmentach częstochowianie mieli dwie dogodne sytuacje, ale wynik meczu pozostawał bez zmian. W 23. minucie szansę wykorzystali za to gospodarze. Bartosz Żurek dograł do Macieja Domańskiego, a ten płaskim strzałem pokonał Lisa.

Na odpowiedź Rakowa nie trzeba było długo czekać. Pięć minut później Rafał Figiel  wypatrzył niepilnowanego Jose Embalo. Portugalczyk pobiegł z piłką w stronę bramki rywala i mocnym uderzeniem wyprowadził gości ponownie na prowadzenie. W 33. minucie ten sam piłkarz otrzymał dośrodkowanie z prawej strony od Przemysława Oziębały i skierował futbolówkę do siatki. Częstochowianie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale Aghvan Papikyan trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Gospodarze próbowali odrabiać straty.  W 36. minucie jeden z ich piłkarzy faulowany w polu karnym, a arbiter wskazał na “jedenastkę”, którą zamienił na bramkę Domański.

W drugiej części spotkania Raków tempo gry nieco spadło, a Raków szukał swoich okazji z kontrataków. W końcówce meczu znakomitą interwencją popisał się Lis, który obronił nogą strzał Dawida Nowaka.

Po dwóch kolejkach w Nice 1 Lidze częstochowianie mają na swoim koncie już 4 punkty i zajmują 5. miejsce. W najbliższą sobotę, 12 sierpnia na własnym boisku zmierzą się z Chojniczanką Chojnice. Początek meczu o godzinie 17.30.

MKS Puszcza Niepołomice – RKS Raków Częstochowa 2:3 (2:3)

Puszcza: Staniszewski – Czarny, Uwakwe (37′ Kotwica), Domański, Stefanik, Ryndak, Żurek (59′ Nowak), Orłowski (76′ Ziętarski), Bartków, Stawarczyk, Mikołajczyk.

Raków: Lis – Niewulis, Duriska, Góra, Malinowski (89′ Petrasek), Oziębała, Figiel, Łabojko, Wójcik, Papikyan (86′ Sapała), Embalo (70′ Czerkas).